Obscene badanie bezwładności, ose osoby z PD komórki dopaminergiczne w istocie czarnej (Struktura zwojów podstawnych w śródmózgowiu). Kluczowa gra w nagradzaniu, uzależnienie i ruch).

Zabieg nigdy nie powoduje bólu, ale bolesność w okolicy odbytu może utrzymywać się przez kilka dni po zabiegu. Ponadto może miejsce do niewielkiego krwawienia przez odbytnicę lub cewkę moczową, podczas oddawania stolca, moczu lub nasienia. Aby zapobiegać infekcji, można przepisać antybiotyki.

Rodzaje biopsji prostaty

Biopsję gruczołu krokowego zwykle na trzy sposoby: jako przezodbytniczą biopsję gruczołu krokowego pod kontrolą ultrasonografii (TRUS), przezcewkową biopsję gruczołu krokowego priozeznac.

Biopsję prostaty TRUS pobiera się przez odbytnicę; w tym przypadku do odbytnicy słowo się sondę ultradźwiękową, aby uwidocznić prostatę, biopsję się z zececzuleniu prostaty – wszystko pod kontrolą USG. „W Przedstawicielstwo” pobiera się 10–18 prosbek. TRUS Biopsja jest optymalną złą weryfikację raka i jego oceny u pacjentaciónw z podejrzeniem prostaty.

Historia powiązana

Biopsja gruczołu krokowego przez cewkę moczową na biopsja pobierana przez cewkę moczową pod kontrolą endoskopową. Instrumenty przechodzą przez endoscope w celu pobrania prbek prbek tkanek. Podczas zabiegu pacjent zwykle otrzymuje znieczulenie ogólne.

Przezroczysta biopsja prostaty: w tym przypadku jest znieczulony i panujący port nacięcie w kroczu. Przez nią lubi się igłę, aby skasować prostaty.

Wskazania

W „Przedstawiciele” Agencja rak prostaty przebiega bezobjawowo, nigdy nie stan się miejscowo zaawansowany lub przerzutowy. Zatem, kiedy biopsję prostaty:

Kiedy prostata jest powiększona i powoduje objawy W przypadku wykrycia bezobjawowego guzka stercza podczas rutynowego badania palcem odbytnicy Gdy istnieje podejrzenie raka prostaty, na przykład wysoki poziom antygenu swoistego dla prostaty (PSA)

Prawidłowe wyniki biopsji zwykle zmniejszają ryzyko raka prostaty. Jednak wykrycie nieprawidłowych komórek komórek w biopsji nie zawsze oznacza raka prostaty. Jeśli znajduje się znalezione komórki rakowe, wynik biopsji jest dodatni.

Ponadto patholog przydzieli dotację w skali Gleasona (która piwo się w zależności od rodzaju i stopnia złośliwej zmiany). Opiera się w charakterystyce komórek rakowych. Wynik może mieścić się w przedziale od 2 do 10. In the niższy wynik, tym mniej aggresywny może być rak. Pomo pre to przewidzieć czas wzrostu i wybór odpowiedniego wyposażenia.

W przypadku zauważenia nietypowych, ale nienowotworowych komórek, lekarz pomaga zdecydować, jakie kroki należy podjąć, aby zwiększyć ryzyko zmiany nowotworowej. W niektórych przypadkach można zalecić pacjentowi powtórzenie biopsji.

Complikacje

Biopsje prostaty na ogół never są niebezpieczne. Wyjście przypadkowe powikłania, jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego. Obejmują wszystkich:

Infekcja Zatrzymanie moczu Alergia na leki stosowane w trakcie lub po zabiegu Krwawienie z prostaty lub pobliskich miejsc Zasinienie w miejscu biopsji

Źródła

Dalsze czy Anuluj

/ ** / $ (function () {Azom.injectYouTubeIframeApi ();}); / ** /

Ostatnia Aktuellizacja: 27 lutego 2019 r

“Http://www.news-medical.net/health/The-Prostate.aspx”,”200″, “OK”, “Według opinii:

Gruczoł krokowy to mały gruczoł, który u mężczyzn znajduje się pod pęcherzem moczowym i przed odbytnicą. Gruczoł otacza górny koniec cewki moczowej, która odprowadza mocz z pęcherza moczowego z organizmu przez penisa. Rozmiar gruczołu może się zmieniać w zależności od wieku. U młodszych mężczyzn jest mniej więcej wielkości orzecha włoskiego, ale zwiększa się wraz z wiekiem.

Historia powiązana

Prostate point gęsty, mleczny płyn, który miesza się ze spermą w celu wytworzenia nasienia, przenoszącego plemniki. Prostate specjalne białko zwane antygenem specyfikowanym dla prostaty (PSA), które pomaga upłynnić nasienie.yourpillstore.com Ten płyn prostaty chroni również i odżywia plemniki. Cewka moczowa przez środek gruczołu krokowego i paska z organizmu nasienie oraz mocz.

Choroby i zaburzenia gruczołu krokowego

Na gruczoł krokowy może przenosić kilka chorób i schorzeń, every z list z nich jest łagodny rozrost gruczołu krokowego (BHP), nienowotworowy przerost prostaty. Jest dla każdego z najczęstszych warunków, które dotykają starzejących się mężczyzn. Inne stany wpływające na prostatę, zapalenie gruczołu krokowego lub zapalenie gruczołu krokowego i raka prostaty.

Rozwój prostaty rozpoczyna si przed urodzeniem, ale jego wzrost jest stymulowany przez wzrost męskich hormonów zwanych androgenami w okresie dojrzewania. Dopóki te hormony są obecne, prostate wellstage mniej więcej tej samej wielkości u dorosłych. Najważniejszym androgenem we wzroście prostaty jest testosteron, który jest wytwarzany w jądrach. Ten testosterone jest konwertowany do dihydrotestosteronu (DHT) przez enzym zwany reduktazą 5-alfa, DHT sygnalizuje wzrost i rozwój prostaty.

Źródła

Dalsze czy Anuluj

/ ** / $ (function () {Azom.injectYouTubeIframeApi ();}); / ** /

Ostatnia Aktuellizacja: 27 lutego 2019 r

„Https://www.news-medical.net/health/REM-Parasomnias.aspx”,”200″,”OK”, „Autor opinii:

Parasomnie z grup zaburzeń snu charakteryzujących się następującymi wartościami, percepcjami, emojami, zachowaniem i snami, gdy osoba Lokalna się między różnymi fazami snu lub budzi się ze snu. W sumie problemy te myślę, gdy pacjent jest pobudzony, gdy pacjent jest oczami bez szybkiego ruchu lub w sen z szybkimi ruchami gałek. Zaburzenia, które wpływają na sen REM, określ się jako parasomnie REM.

Zaburzenia zachowania podczas snu REM

Jest to największa forma parasomnii REM i odnosi się do osłabienia mięśni, czyli oznacza, de dana osoba jest wsparcieona na urazy, gdy probuje odgrywać wsparcie zachodzące w jej snach. Może prowadzić do złamań, siniaków lub ran u osoby z zaburzeniem lub otaczających ją osób. Pacjenci bronią środków ochronnych, takie jak przywiązanie do użycia lub użycie barykady poduszkowej. To zaburzenie na ludzi dotyka mężczyzn, “90% mężczyzn” w wieku powyżej 50 lat.

Poniżej wymieniono główne cechy tego zaburzenia:

Męska płeć Średni wiek zachorowania do 50 do 65 lat Krzyki i krzyki, które mogą być powiązane ze snami Niekontrolowane ruchy prowadzące do kontuzji Stan ten jest związany z chorobą neurodegeneracyjną.

W ponad level (55%) ostrych, przyczyna tego zaburzenia, ostrych, nie jest również, a pozostała część jest związana z alcoholem. Przyczyna przewlekła jest zwykle nieznana, ale badania rosnący związek z chorobami neurodegeneracyjnymi, takie jak choroba Parkinsona, demencja i atrophy wielonarządowa.

Nawracający izoluje paraliż senny

Tutaj osoba dotknięta chorobą nie może być wolna ruchadow, gdy zasypia lub budzi się ze snu.

Katathrenia

Tutaj osoba dotknięta chorobą wstrzymuje oddech, a następnie jęczy podczas wydechu. W chrapania przypadku, jęk oddech się podczas wydechu. Wczoraj na zawsze na niezauważone przez osobę dotkniętą chorobą, problem może być bardzo uciążliwy dla osoby dzielącej łóżko lub łóżko.

Partnerzy na ogół zgłaszają, se słyszą głęboki wdech chorego pacjenta, wstrzymują oddech, a następnie wydychają, wydając długi jęk lub wysoki pisk.

Źródła

Dalsze czy Anuluj

Ostatnia Aktuellizacja: 27 lutego 2019 r

„Http://www.news-medical.net/health/Occupational-Therapy-for-Parkinsons-Disease.aspx”, „200”, „OK”, „Autor: Chloe Bennett, B.Sc.

Choroba Parkinsona jest zaburzeniem neurodegeneracyjnym, które atakuje układ motoryczny i niemotoryczny w ludzkim mózgu. W wyniku tego osoby z zaburzeniem rozwijają się deficyty w zakresie mobilności, zręczności i funkcji wykonawczych. Leczenie leki i interwencje chirurgiczne są stosowane w progresjach progresji Parkinsona, nadal pacjentki nadal trwają niepełnosprawni. Terapia zajęciowa ma na celu pomóc pacjentom życie i codzienne.

Choroba Parkinsona. 3D ilustracja przedstawiająca neurony są zawierające ciałka Lewy’ego małe czerwone kulki, które złogami białek nagromadzonych w komórkach mózgowych, które będą postępować degenerację. Zródło zdjęcia: Kateryna Kon / Shutterstock

Jak jeść Parkinsona?

James Parkinson przez raz pierwszy przegląd przegląd chorobę Parkinsona na początku XIX wieku w swoim eseju lub „drżącym porażeniu porażeniem”. Choroba Parkinsona (PD) to zaburzenie wpływające na procesy neurologiczne w. Choroba postępująca, postępowanie na leki często z czasem maleją wraz z codziennym funkcjonowaniem i ucznia w życiu społecznym.

Oznaki i objawy choroby Parkinsona

Objawy choroby Parkinsona można podzielić na dwa typy; objawy motoryczne i niemotoryczne. Objawy niemotoryczne są połączone z procesami poznawczymi związanymi w planowaniu, spotkanie i regulację, co każda charakterystyczna cechą PD. Zacinanie się na koniec acon objawy niemotoryczne, jak nastroju i trudności ze snem. Objawy motoryczne, które się rozwijają, obejmują: spowolnienie ruchowe, określenie jako spowolnienie ruchowe i związane z upodobaniami zwojów; sztywność, charakteryzująca się zwiększoną wytrzymałością; i drżenie w spoczynku.

Przyczyny choroby Parkinsona

Obscerne badania bezwładności, ose osoby z PD PD, utrata komórek dopaminergicznych w istocie czarnej (Struktura zwojów podstawnych w śródmózgowiu kluczową gra w nagradzaniu, uzależnienie). Obecnie nie wiadomo, dlaczego komórki nerwowe wytwarzające dopaminę umierają. Jednak naukowcy, je jest na Kombinacja czynników genetycznych i środowiskowych. Późniejsze ekspertyza, że ​​istnieje genetyczny związek z literjem PD. W szczególności odkryto kilka przyczynowych mutacji monogenetycznych. Uważa się jednak, toe to ostrzeżenie oglądać ostrzeżenie tylko ostrzejkę PD.

Badania, we w dotkniętychtychtych PD zachodzi zmian. Jak takie zmiany do:

Nagromadzenie ciał Lewy’ego – te substancje substancje są mikoskopijnymi markerami choroby Parkinsona. Naukowcy głos, obe obecność ciał Lweya jest pomocnikiem PD Obecność alfa-synukleiny w ciałach Lewy’ego – Alfa-synukleina jest uformowana w białko występującego naturalnie w organizmie, jednak białko do Lokalnego w klastrach z ciałami Lewy’ego. Aby nigdy nie pozwalać na pękanie komórek. Naukowcy prosbują zrozumieć to zjawisko w PD.

Leczenie choroby Parkinsona

Historia powiązana

Aktualne leczenie chorób Parkinsona wraz z przepisywanie leków przeciwycholinergicznych i agonistów dopaminy, zwrot lewodopy i inhibitor dopa. Uważa się, poe poprawek nowych filmów życia, szansa widoczna, że ​​wydłuża oczekiwanie długość lub osoby z idiopatyczną chorobą Parkinsona. Niestety, dobrze udokumentowano, de długotrwałe stosowanie odpowiednich leków, takie jak lewodopa, wywołuje powikłania ruchowe, jak ruchy mimowolne i wahania odpowiedzi.

“W” Małej “agencji wczesnych stadiach choroby Parkinsona leczenie farmakologiczne” pozwala na to, nade nadal wolne czas, codzienną samoopiekę i spędzać wolny czas, codzienną samoopiekę i spędza. Jednak w miarę rozwoju badań naukowych, późniejszych stadiach, osoby z PD często napotykają znaczną liczbę zaburzeń motorycznych, poznawczych i komunikacyjnych, któzen of the wyboruszenie. To z wysokim stopniem niepełnosprawności i obniżoną jakość życia. W wyniku tych problemów można łatwo terapię zajęciową.

Terapia Zajęciowa w chorobie Parkinsona

Większość osób z chorobą Parkinsona otrzyma multidyscyplinarny plan leczenia, w tym terapię zajęciową (OT). Główną rolą OT jest wykorzystanie wydajności i wsparcia w Działaniu w domu lub społeczności, które są cenione przez awol. Ma na poprawę jakości odpowiedzi i jakości życia.

Przy wsparciu terapeutów zajęciowych od pacjenta od pacjenta z PD są wspierane w utrzymaniu i codziennego poziomu opieki, pracy i wypoczynku tak, jak to możliwe. W szczególności pracownicy pomocni w reorganized codziennej rutyny, a także w nauce nowe w zakresie alternatywnych lub adaptacyjnych sposobów wykonywania czynności. Kiedy utrzymanie codziennych czynności nie może być środki trwałe utrzymywane, terapeuci zajęciowią swoje, jak zmieniać i dostosowywać swoje role. W każdym razie, poprawie jakości stresu i niepełnosprawności oraz poprawie jakości życia, porcji wzrostu wzrostu upośledzenia.

Aby osiągnąć cel, terapeuci zajęciowi stosują Kombinację strategii, w tym strategie ruchowe i poznawcze oraz adaptację codziennych czynności i środowiska fizycznego. Pacjentom z PD udziela również porad i porad, a także opracować określone interwencje, aby zebrać dokumenty. Działania ze strony działań przez terapeutę zajęciowego na rzecz:

Zmiana zakresu i zakresu działalności Upraszczanie skomplikowanych zadań, małe i nieskomplikowane zadania Upraszczanie codziennych czynności, takie jak przenoszenie telefonu w dostępne, aby uniknąć presji czasu Zapewnienie pacjentowi pomocy zapobiegającej wypadkom

Punkty kontrolne dotyczące chorób Parkinsona i dotowanie leczenia, system przeglądy analizujące concretenie terapię zajęciową ujawniają brak solidnych badań, które podsumowują raporty OT w okresie choroby Parkinsona. Rzeczywiście, badania, które chcą obciągać OT jako część multidyscyplinarnego badawczego. Jedyny jedyny wkład i rzecz z OT never może pochodzić z badań.

Terapia zajęciowa jako metoda leczenia z chorobą Parkinsona okazała się skuteczna w przywracaniu zdolności do obsługi codziennego życia. Ponieważ terapie farmakologiczne zwykle trwają mniej skuteczne lub skutkować kompikacje, takie jak dyskineza powodująca niepełnosprawność, ważne jest, aby terapia zajęciowa stosowana wraz zajęcizen

Źródła

Dalsze czy Anuluj

/ ** / $ (function () {Azom.injectYouTubeIframeApi ();}); / ** /

Ostatnia Aktuellizacja: 27 lutego 2019 r

„Https://www.news-medical.net/health/Pediatric-Skin-Conditions.aspx”,”200″,”OK”, „Autor opinii:

Większość wysypek skórnych, które otwierają otwierają w dzieci początkowe, nie jest rozwiązywanie do poważnych obaw, zwykle ustępują samoistnie bez żadnego leczenia. Wyjście z leczenia, w których wymagane jest badanie i leczenie.

Pieluszkowe zapalenie skóry

Pieluszkowe zapalenie skóry lub wysypka do chorób skóry, które zapalenie skóry w okolicy pieluchy. Podstawowe punktyakterystycznej wysypki skórnej, w tym:

Kontakt z substancjami drażniącymi Przerost drożdży Candida albicans Kontakt z alergenami Stany zapalne skóry, takie jak łojotokowe zapalenie skóry

Kontaktowe zapalenie skóry z podrażnienia dane się, gdy skóra ma długotrwały kontakt z chwilą chwilową drażniącą, taką jak mocz lub kał.