Sonuçlar istedikleri gibi olmadı, ancak zaten yapılan iş bizim için iyi olacak.

Çok heyecanlıyım ama aynı zamanda da büyük bir sorumluluk, “diye kabul ediyor koç.

Machín konuşmasının büyük bir bölümünü, Avrupa Ligi’ni ihmal etmeden, mümkün olan en kısa sürede takımın moralini geri kazanmanın ve lig şampiyonasına yüksek öncelik vermenin gerekli olduğunu vurgulamaya odaklandı. “Avrupa’da rekabet etmeden uzun yıllar geçti ve tüm işi denize atamayız. Her iki müsabaka için de mücadele edeceğiz, ancak Lig’e özel dikkat göstereceğiz.” 

Taraftarların rolü de Mavi Beyazların rotasını belirlemede çok önemli görünüyor. Machín, “insanların eğlenmesi için buradayız. Bunun için nedenler sunmalıyız. Umarım gurur duyarlar.” Dedi.

Oyun modeline gelince, son yıllarda 3-5-2’ye sadık olan Soriano koçu, asıl şeyin çok yönlü futbolcuları karakteristik modellerine uyarlamak olduğu konusunda açık. “Bu futbolcular kapasiteye sahip olduklarını gösterdiler. Onlara farklı şekilde, diğer nüanslarla oynayarak ve başka bağlamlar bularak bunu iyi yapabileceğimizi göstermek istiyorum.” 

Machín, Espanyol için yeni bir futbol

Yetkili: Espanyol Gallego’yu görevden aldı

SPORT’un açıkladığı gibi, Pablo Machín, Girona ve Sevilla’da geçirdiği süre boyunca kendisine eşlik eden antrenör kadrosunun bir kısmıyla Espanyol’a geliyor, ancak aynı zamanda kulübe bağlı olan kişilerin de olmasını istiyor. Bu yeni asistanlar Jordi Guerrero (ikinci koç), Jordi Balcells (fiziksel antrenör) ve Carlos Martínez (analist yardımcısı).

Pablo Machín bugün kendisini yeni RCD Espanyol koçu olarak tanıtıyor. Soria antrenörü, Girona ve Sevilla’daki banklarda geçirdiği zamanın ardından Mavi Beyazlar kulübüne gelir. Dün Mallorca tarlasında papağanların yenilgisinden sonra görevden alınan David Gallego’nun yerini aldı. 

İlk basın toplantınızı bizimle takip edin. 

YÜKSELT +0

11:22

Pablo Machín’in yeni RCD Espanyol antrenörü olarak sunumu sona erdi.

11:21

David Gallego hakkında: “En ihtiyatlı olan şey, sadece geleceği düşünmektir. Sonuçlar onların istedikleri gibi olmadı, ancak zaten yapılan iş bizim için iyi olacak. Takımdaki iyi şeylerden yararlanmak zorundayız. ” 

11:20

“Hayranların eğlenmesi için buradayız. Bunun olması için onlara nedenler vermeliyiz. Umarım gurur duyarlar. Her şeyi sahaya bırakacağız. Dikkatsizlik veya ihmal yoluyla kaybedemeyiz.”

11:19

“Futbol dünyasında hepimiz bir baskı var. Hepimiz bir şeyler istiyoruz. Akıl sağlığına ve sükunete sahip olmalıyız. Oyunculara güveniyorum. Baskı veya çevre dediğimiz şeyde kendimi yıpratmaya değmez.”

11:18

“En zor şey gol atmak. Bu endişe sadece Pablo Machín için değil, tüm koçlar için. Skor seçenekleriyle öne geçebileceğiz. Bu sadece zirvede olanlara bağlı değil. Yapmalıyız. Saldıran ve savunan bir blok olun “.

11:16

“Jordi Balcells, fiziksel antrenör, ikinci antrenör Jordi Guerrero ve analist asistanı Carlos Martinez ile birlikte geliyorum. Ayrıca kulüpten yakın kişilerin de olmasını istiyorum.”

11:14

“Kulübü tanımak için Bernardo veya Stuani ile konuşamadım veya konuşmak istemedim. Her şey çok hızlı oldu.

11:13

“Rakiplerinizin bizi yenmesini zorlaştırmalısınız. Asıl zorluk budur. Etkili olmak için büyümelisiniz. Savunmaya yönelik gelişmeniz gerektiği çok açık. Daha sağlam olmak için üzerimize düşeni yapacağız. ve çözücüler “.

11:11

“Kadrodaki hiçbir oyuncuyla henüz konuşmadım. Yarın ilk temas olacağım, böylece bana izlenimlerini de verebilirler. Onlarla konuşmak için zaman olacak.”

11:10

“Gerçek kahramanlar futbolculardır. Bu oyuncular yetenekleri olduğunu gösterdiler. Onların, oynadıklarından farklı bir şekilde oynayarak, diğer nüanslarla ve bulduğumuz bağlamlarla bunu iyi yapabileceğimizi görmelerini istiyorum. “

11:09

“Bu stadyuma geldiğiniz anda, bu kulübün sahip olduğu olanakları zaten biliyorsunuz. Espanyol, gelişmekte olan ve büyümek isteyen tarihi bir kulüp. Sahip olduğum deneyimler içinde, iyileştirme için yerim var ve olmasını istiyorum. birlikte yapın. Teklifi düşünmedim. Bunun iyi bir seçenek olacağını düşünüyorum. “

11:07

“Avrupa’ya giden ve ardından ligde birçok sorun yaşayan takımları hesaba katmak güzel.”

11:06

“Ben olumlu şeyleri bir şeylerden çıkarmaya çalışan bir koçum. Eğer bu durumdaysak, bunun nedeni kötü şeyler yapmış olmalarıdır, ama aynı zamanda bazı iyi şeyler de yapmışlardır. Erdemlerimizi bir Rekabetçi takım ve galibiyet. Zafer moralimiz yükselecek. “

11:05

“Bence en büyük sorun zaman değil. Durumu tersine çevirmek için günler kaldı. Birçok şeyi rakiplerimizden daha iyi yapmalıyız. Çaba hakkında konuştuğumuz tüm bunları kısa sürede göreceğiz. tutum. Rakiplerin bize getirdiği fark düzeltilebilir. “

11:03

Rufete: “Pazar günü Pablo’nun menajerleri ile iletişime geçtik. Bir anlaşmaya varma eğiliminde olduğumuz için buradayız. Takımın oyun modeli bir sistem değil, oyunun hangi aşamalarına hükmettiğinizdir. Kulübün sahip olması gerekir Sistemin ötesinde tanımlanacak bir kimlik işareti. Onu kaybediyor olabiliriz. ”  

Daha fazla yükle

PRIMER’I İNDİRİN

SPORT, tüm Katalanları memnun edecek yeni bir promosyon başlattı. Özellikle en genç olanlar için: Barça Yorgan. SPORT’ta bu cumartesi ve pazar günleri, onu almak için astarı bulacaksınız. Mekanik, kartı 30 kuponla tamamlayacak. Bu 8 Pazartesi gününden itibaren, pazartesiden cumaya kadar gazetemizin omurgasında bulacağınız kuponlarla doldurmaya başlayabilirsiniz.

Soğuğun gelmesiyle birlikte yatakta yorganın sıcaklığı vazgeçilmez hale gelir. SPORT’un size sunduğu basit bir yatak örtüsü değil, bundan çok daha fazlası. Barça Yorgan, odayı en sevdiğiniz takımın renkleriyle süsleyecek ve ona her zamankinden daha fazla uzanma ya da odanızda kalma arzularını harekete geçirecek bir culé dokunuşu katacak. Bu promosyon, her kış gecesini okuyucularımızla paylaşacağını bilerek, estetiğe büyük özen gösteren modern, güncel bir tasarımla geldiği için şimdiden büyük övgü aldı. Barça Yorganı birleştirebilmeniz için çift yönlü kullanılabilir.

PRIMER’I İNDİRİN

Geçen Pazartesi Espanyol’un ilk takım koçu olarak görevden alınan David Gallego, halka açık bir mektupla kovuldu. Bir basın toplantısı düzenlemeye değer veren teknisyen, gerçek bir beyefendi gibi ayrılır ve işletmeye olan bağlılığını teyit eder. Hınçsız ayrılıyor ve gelişinden bu yana kurumda yapılan işten gurur duyuyor.

Katalan koçunun yazısı şöyle: “Bildiğiniz gibi geçen pazartesi Kulübümüzde bir etabı kapattım. Teknik yapısına ait olma ayrıcalığına sahip olduğum için bu kalkanı savunmak benim için bir onur oldu. bunu hem Gençlik’teki sahnemde, hem yan kuruluşta hem de ilk takımdaki aşamalarda azami çaba ve özveri göstererek yaptı.

Bu güzel ama aynı zamanda zorlu mesleğin gerektirdiği fedakarlıkları yakınımdaki insanlar biliyorlar. Bu yüzden hepsine aldıkları destekten dolayı teşekkür etmek istiyorum. Her şeyden önce ve özellikle aileme, ayrıca birlikte çalıştığım farklı koçluk organlarına, başkan Chen Yansheng’e ve bana güvenen farklı spor direktörlüklerine, bir günlük çalışan tüm kulüp insanlarına. gün bazında birçok hayranın bilmediği ama çok önemli bir değeri var. Elbette antrenman yapabildiğim tüm oyunculara. Sevginizi ve saygınızı alıyorum. Bu bana her gün gösterdiğin şey. Umarım profesyonel gelişiminize yardımcı olabilmişimdir ve sanırım birçok durumda durum böyle olmuştur. Takımlarımdan geçen ve şimdi parlak bir geleceğe sahip profesyonel olan bu kadar çok oyuncuyu görmekten gurur duyuyorum. Çalışmaya devam edin, kendinize inanmayı ve bu kalkanı gururla savunmayı asla bırakmayın.

Tüm bu yıllardaki desteğiniz için hayranlarınıza teşekkürler. Sen kulübün ruhusun ve senin fikrine her zaman saygı duyacağım, onu desteklemeyi asla bırakmayacağım.

“Bu sadece David Gallego’nun hatası değil”

Sahne ışıkları David Gallego’ya işaret ediyor

Teşekkürler Espanyol! “

Klasik’e dört hafta kala, bazı tartışılmaz faktörleri şimdiden belirleyebiliriz. Barselona tarafında, fiziğin geliştiğini biliyoruz. Fitness futboldaki her şey değildir: yetenek, koordinasyon ve oyun sistemleri daha ağırdır; fiziksel, gerçek erdemlerinizi ifade edebileceğiniz platformdur. Fiziksel durum gol atmaz, ancak gol atmaya yardımcı olur. Ön sezonu olmayan ve binlerce zorluk yaşayan Barça, bu yeni sezonu çok büyük sorunlarla ve ölçülü ve detaylı bir yol haritasıyla karşı karşıya. Buna uyuyor ve iyi bir forma doğru ilerliyor. Sonuncusu ve yedi gün sonra gelen gibi yoğun bir hafta, dünya şampiyonu Pep Team’deki geri kalmış oyuncuları, omurgaları kesin olarak iyileştirmeye hizmet edecektir.

Martí Perarnau

Tartışılmaz bir başka gerçek: Guardiola’nın rakip panzehirleri etkisiz hale getirmeye çalıştığı taktik varyantların zenginliği. Bazıları diğerlerinden daha iyi çıktı, ancak hepsi maçları inceleme ve hazırlama çabalarının sonucudur ve sırayla rakiplerin ilerlemesiyle zorlanır. En alakalı olan şey hangisinin en etkili çizim olduğunu tahmin etmek değil, Barçalı oyuncuların büyük maçlara gelince en ufak bir tereddüt etmeden uygulayabilecekleri birçok taktik varyantı canlı olarak öğrenmiş ve yönlendirmesidir.

Üçüncü faktör: Pep Team güçlü rakiplerle karşılaştı ve onları yenmeyi başardı. Süper Kupa’ya ek olarak, Atlético de Madrid, Athletic, Valencia ve Sevilla da mağlup oldu. Genelleştiriyorum, son iki sezonda (ya da kaybedildi) kime karşı acı çektiler. Bu, takım gelişiminde önemli bir adımdır.

Madrid tarafında tartışmasız diğer üç gerçek: Mourinho hiç tereddüt etmeden komuta ediyor ve metodolojisini uyguluyor. İlk on bir (artı Arbeloa, on ikinci adam) belirledi ve hepsini onlarla oynuyor. Kısa vadeli planlamanın gerektirdiği gibi hemen şekilleniyorlar ve her üç günde bir aynı adamlar tarafından yapılan maçlarda mücadele, manşetlerin bu halini artırıyor. Zayıf nokta, fiziksel, taktik ve zihinsel başlıklardan oldukça casinoslot 19 uzak olan ikamelerdir.

İkinci tartışılmaz gerçek: Madrid, gelişmiş savunmaların ve ayrılmış hatların önünde yeterince durdu ve açık alanla karşı saldırı yapabildi. Kapalı savunma ve hatlarla karşı karşıya kaldığında, yükü güvenilir bir şekilde çözemedi. Üçüncü faktör: beyaz oyun her zaman aynı yaratım çizgisine sahiptir: Solda Carvalho’ya Marcelo’ya ve oradan da yön değişikliği için Xabi Alonso’ya ya da bireysel çözümü denemek için Cristiano’ya. Bugün her iki tarafta da işler böyle. Bir ay sonra göreceğiz.

20 Ekim’de çocuklarımızı Barça ve Kopenhag oyuncularına eşlik ederek Camp Nou’ya gitmek için televizyon izleyen büyükanne ve büyükbabalarız. TV3 yönetmeninin Danimarkalılara eşlik eden çocuklara değil, Barça’ya eşlik edenlere gösteri yaptığını görmek bizim için sürpriz olur. O hafta doğum günlerini kutlayan çocukların tamamı Barçalı olduğu ve onları ‘UEFA, SAYGI’ sloganıyla forma giymeye davet eden kulüp olduğu için hedef alınmadıkları için üzüldük.

Maria Torres

Pinto’ya verilen ceza yüzünden öfkeliyim. Futbol bir ‘düzenbazlar’ sporudur, “truanlar tarafından oynanan bir centilmen sporu”.